Svētdiena, 12. novembris, 2017

Gruzijas leģendas

Gruzijas  leģendas
Ieeja no: 17:30
Sākums: 19:00

Sazinieties par ložas nomas iespējām: vip@arenariga.com

Priekšnesums “Gruzijas leģendas”, kurš pēc pasaules preses vienbalsīga atzinuma, savā vērienā un dramaturģijā pārspēj tādus žanra līderus, kā “Riverdance” un “Lord of the Dance”, ir kļuvis par vienu no veiksmīgākajiem muzikāli – horeogrāfiskajiem priekšnesumiem pasaulē, kura veidošanā tiek izmantotas vismodernākās tehnoloģijas.

Šovā “Gruzijas leģendas” tiek stāstīts par Gruziju: par tās vēsturi, leģendām un tautu, par gruzīnu mīlestību pret savu Dzimteni, par drosmi un labestību, par kara sasniegumiem un mīlestību un cieņu pret sievieti… Jaunā priekšnesuma pamatā ir gruzīņu leģenda par to, ka kad Dievs dalīja zemi starp pasaules tautām, gruzīni sēdēja pie galda, dziedāja un dejoja, dzēra un līksmoja. Un kad beidzot atnāca pie Dieva, Viņam vairs nepalika zemes. Tad gruzīni aicināja Viņu pie sava galda un Dievs tik labi pavadīja laiku, ka bez liekām pārdomām atdeva gruzīniem zemi, ko bija atstājis priekš sevis.

Meistarīgs Gruzijas un Kaukāza nacionālās vēstures sižetu savijums, talantīgi iemiesots burvīgās dejās, mūzikā un dziesmās, un papildināts ar vienreizējiem kostīmiem un dekorācijam, fantastisku apgaismojumu un vislabāko skaņu, padara “Gruzijas leģendas” par Kaukāzas kultūras triumfu uz pasaules skatuves.

Gruzīņu dejām nav līdzvērtīgu. Pēc dejojošā gruzīna kustībām un stājas, pēc tā, kā viņš sevi nes, tiek spriests, vai atdot viņam meitu par sievu, vai nē. Dejot uz pirkstiem, griezties uz ceļiem – tā ir liela māksla. Un sievietes… Vai Jūs redzējāt, kā viņas slīd pa skatuvi – kā gulbji pa ūdens virsmu. Lai dejotu gruzīņu dejas ir jāpiedzimst par gruzīnu”, – skaidro dejotāji.

Koncerts “Gruzijas leģendas” – tas ir neaizmirstams notikums, īsts brīnums! Ne velti franču izdevums Le Figaro rakstīja par Šovu “…Tas ir skats, kuru katram ir jāredz vismaz vienreiz dzīvē!”. Šovs ir piesātināts ar mīlestību pret Gruziju, kur viss, pat vēja brāzmas, bungu un zvanu skaņas, kalnu mājestātiskais klusums un strautu līksmā čalošana – viss asociējās ar mūziku, dziesmu, deju!

Pēc New York Post žurnālistu atzinumiem: “Katrs “Gruzijas leģendu” koncerts kļūst par īstiem svētkiem skatītāju acīm un ausīm”. Gruzīņu māksliniekiem aplaudēja vairāk nekā 50 valstu skatītāji 5 kontinentos, šova dalībnieki uzstājās visprestižākajās un unikalākajās pasaules koncertzālēs, karaļu un valsts vadītāju priekšā, tālajos Ziemeļos un tuksnesī, Piramīdu fonā, savvaļas Amerikas Rietumos un Ķīnā. Un viņi ir lepni par to, ka katrs priekšnesums beidzās skatītajiem aplaudējot stāvus, tādejādi pateicoties māksliniekiem par fantstisko šovu.