Trešdiena, 26. maijs, 2021

Imants Kalniņš 80

Imants Kalniņš 80
Ieeja no: 17:30
Sākums: 19:00
Beigas: 22:00

Sazinieties par ložas nomas iespējām: vip@arenariga.com

“ImKa” – Imanta Kalniņa 80 gadu Jubilejas dižkoncerts
2021. gada 26. maijā Arēnā Rīga

Komponistam Imantam Kalniņam 2021. gada 26. maijā aprit 80 gadi, un tieši šajā dienā Arēnā Rīga izskanēs apjomīga koncertprogramma, kurā tiks atspoguļots komponista īpašais devums mūzikā. Koncerta muzikālā virsvadītāja Māra Sirmā un režisora-scenogrāfa Reiņa Suhanova vadībā programmu atskaņos Imanta Kalniņa Jubilejas koncerta kopkoris, Liepājas Simfoniskais orķestris, instrumentālā grupa un solisti.
“ImKa 80” koncerts Arēnā Rīga kļūs par apliecinājumu tam, ka komponista mūzika ar dziļi latvisko muzikālo valodu bija un ir viens no latviešu tautas kopības sajūtas balstiem visām paaudzēm. Imants Kalniņš ar savas daiļrades mentalitāti, nacionālo kodu radījis neatkārtojamus un laikmetīgus darbus gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas žanros, saglabājot katra žanra suverenitāti un vienmēr uzrunājot mūs īpašā muzikālā valodā. Imanta Kalniņa daiļrades neatņemama iezīme un rokraksts ir melodiskais valdzinājums un nacionālais vēstījums Latvijai izšķirošos brīžos.
Tā kā komponista daiļrades kanonā iekļautas ne tikai daudzas rokmūzikā sakņotas un vienlaikus arī apbrīnojami melodiskas dziesmas, bet arī akadēmiskā mūzika un virkne lielisku partitūru teātriem, spēlfilmām un animācijas filmām, tad komponista daiļrades devumu varam droši dēvēt par nācijas kultūras stūrakmeni. Koncertprogramma “ImKa 80” Arēna Rīga izskanēs kā Imanta Kalniņa visaptverošas daiļrades un komponista spilgtākās muzikālās esences apjomīgs divdaļīgs koncerts.

Koncerta “ImKa 80” –
Muzikālais virsvadītājs – Māris Sirmais
Režisors / scenogrāfs – Reinis Suhanovs
Muzikālie konsultanti – Juris Vaivods un Marts Kristiāns Kalniņš
Producente – Anda Zadovska / Mūzikas nams DAILE
Informācija:anda@dailesnams.lv, www.dailesnams.lv

Pirkt biļetes