12 July 2024

Heilung

Heilung
Doors: 19:00
Start: 21:00
End: 23:00

Contact us for VIP box rental options: vip@arenariga.com

Vienīgais koncerts Baltijas valstīs.
“Arēnā Rīga” uzstāsies mūsdienu neofolka klasiķi un vikingu ēras pēcteči “Heilung”.

Viņi nekad nesauc savas uzstāšanās par koncertiem, bet tikai un vienīgi par rituāliem – tā ir grupa “Heilung”, kas 12. jūlijā kāps uz “Arēnas Rīga” skatuves.

Pirms desmit gadiem izveidotajā eksperimentālās un ambientās tautas mūzikas grupā “Heilung” ir dalībnieki no Dānijas, Norvēģijas un Vācijas. Savos priekšnesumos “Heilung” izmanto dažādus pūšamos un sitamos instrumentus, bagātinot savu skanējumu ar īpatnējiem skaņu rīkiem (zvaniem, grabuļiem, ragiem, kauliem utt.) un izpildot sāgas uz seniem artefaktiem atrastajiem tekstiem seno norvēģu valodā, cenšoties mūsdienu stilā atveidot vikingu laiku mūziku. Ar saviem rituālajiem skaņdarbiem, arhaiskajiem instrumentiem un skatuves vizuālo koncepciju “Heilung” rada teatrālu vēsturisko priekšnesumu, vedot klausītājus ceļojumā no Ziemeļeiropas Bronzas laikmeta līdz vikingu ērai. Lai panāktu iespējami autentiskāku skanējumu, “Heilung” savā skanējumā izmanto pat tekoša ūdens skaņas, rekonstruētu šķēpu šķindas, arheoloģiski atrasto bronzas rīku graboņu u.tml. – visu, kas klausītājiem radīs maksimāli pietuvinātāku priekšstatu par tiem laikiem.

“Heilung” gan nav svešas arī mūsdienu tendences. Kamēr viņu muzikāli šamaniskie rituāli visā pasaulē koncertos pulcē tūkstošiem klausītāju (rekords – brīvdabas amfiteātrī “Red Rocks Amphitheatre” Kolorādo štatā, kur pulcējās vairāk nekā 9000 apmeklētāju), tikmēr datorspēļu cienītājiem drīzumā būs iespējams novērtēt viņu sniegumu jaunākajā populārās spēles “Hellblade II” skaņas celiņā, kura iznākšana plānota jau 2024. gadā. “Heilung” diskogrāfijā ir arī trīs studijas albumi, no kuriem pēdējais ar nosaukumu “Drif” izdots pirms diviem gadiem.

Vai mūzika pastāvēja jau pirms vairāk nekā piecām tūkstošgadēm? Kā tā skanēja? Tie, kas 12. jūlijā apmeklēs “Heilung” koncertu “Arēnā Rīga”, iespējams, saņems atbildes uz šiem jautājumiem.

Biļešu pārdošana – www.ticketshop.lv

Buy tickets