Vēsture

 • 464 384

  Kopējais apmeklētāju skaits

  117

  Kopējais pasākumu skaits

  2023. gads

  Latvijai negaidīti radās iespēja atkal rīkot IIHF Pasaules Čempionātu hokejā 2023 kopā ar Somiju, uzņemot Arēnā Rīga B apakšgrupas valstsvienību spēles, kas pretstatā 2021. gada čempionātam, šoreiz notika ar pilnām skatītāju tribīnēm.
  Tā pat kā ierasts Arēna uzņēma visdažādāko sportaveidu sacensības, pielāgojot telpu tenisa, florbola, basketbola, jau pieminētā hokeja un boksa vajadzībām.

  2023. gada vasarā Latvijā norisinājās XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki. Arēna Rīga bija pagodināta uzņemt dalībniekus svētku atklāšanas koncertā. Simtiem dejotāju saviļņoja tūkstošiem skatītāju vizuāli krāšņajā Latviešu skatuviskās dejas lielkoncertā “Balts” (Foto: Jānis Romanovskis).

  Arēnā notika vairāki iespaidīgi vietējo un ārzemju mūzikas apvienību koncerti – Apocalyptica, Robbie Williams, 50 Cent, Astro’n’out, Ozols, Bermudu Divstūris un citi- kā arī dažādi kultūras un izklaidējošie pasākumi.

 • 177 052

  Kopējais apmeklētāju skaits

  48

  Kopējais pasākumu skaits

  2022. gads

  Ar Latvijas Basketbola savienības gādību Arēna Rīga 2022. gadā kļuva par mājas arēnu Ukrainas basketbola izlasei un Ukrainas basketbola klubam “Prometey”. Latvijas basketbola izlese veiksmīgi aizvadīja FIBA 2023 Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēles.
  2022. gadā Arēnā Rīga koncertus sniedza arī vairākas pasaules mēroga zvaigznes – Sting, OneRepublic, LP, The Cure, Sigur Ros, Iron Maiden un citi.
  No pašmāju mūziķiem priecājāmies uzņemt Gustavo un Bermudu Divstūri.

 • 51 051

  Kopējais apmeklētāju skaits

  125

  Kopējais pasākumu skaits

  2021. gads

  Šis gads turpinājās Covid-19 zīmē ar periodisku liegumu un ierobežojumiem masu pasākumu norisei. Gada sākumā sporta pasākumi norisinājās aiz slēgtām durvīm, vēlāk bija atļauts ierobežots apmeklētāju skaits. Mūzikas, kultūras un izklaides pasākumi nenotika.
  Latvija organizēja un uzņēma IIHF Pasaules Čempionātu hokejā, kas lielākoties norisinājās bez skatītāju klātbūtnes. Arēnas krēslos sēdēja kartona fani un krēslus rotāja pārklāji, lai televīzijā tukšā arēna izskatītos pievilcīgāk. Tikai čempionāta izskaņā arēna tika atvērta apmeklētājiem, kas bija vakcinējušies pret Covid-19 un spēja to apliecināt, uzrādot sertifikātu.

 • 136 857

  Kopējais apmeklētāju skaits

  61

  Kopējais pasākumu skaits

  2020. gads

  2020. gadā visu pasauli un arī Arēnu Rīga skāra Covid19 vīruss. Sabiedrība kopumā un masu pasākumu nozare piedzīvoja laikus, kad pulcēšanās bija liegta vai nācās pildīt virkni dažādu nosacījumu, lai pasākums drīkstētu notikt. Arēna Rīga spēja operatīvi sagatavot prasībām atbilstošu un drošu pasākumu norises vietu (ar iespēju apmeklētājiem ievērot distanci, mazgāt un dezinficēt rokas u.tml.), lai šajā grūtajā laikā cilvēkiem būtu iespēja gūt pozitīvas emocijas, ko sniedz sporta un kultūras pasākumu vērošana klātienē. Pielāgojoties jaunajiem apstākļiem, Arēnas Rīga auto stāvlaukumā tika rīkoti koncerti un brīvdabas kino.

 • 508 857

  Kopējais apmeklētāju skaits

  126

  Kopējais pasākumu skaits

  2019. gads

  Foto: Laimas Vaikules koncerts, fotogrāfs Ritvars Stankevičs

 • 606 604

  Kopējais apmeklētāju skaits

  141

  Kopējais pasākumu skaits

  2018. gads

  Šis gads Arēnā Rīga aizritēja Latvijas simtgades zīmē. Arēna piedzīvoja iespaidīgu scenogrāfiju trīs dimensijās ar novatoriskiem digitālajiem risinājumiem deju lieluzvedumā “Abas Malas”. Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku ietvaros ar koncertu “Vēl simts gadu dejai” arēnu pieklaudzināja 4000 dejotāju soļi. Ar stāvovācijām pārpildītā arēnā tika uzņemts atkārtots rokoperas “Lāčplēsis” uzvedums.

  Šajā gadā priecājāmies arēnā uzņemt arvien vairāk pašmāju mūziķu ar iespaidīgiem šoviem – The Sound Poets, projekts MESA un citi.

  Foto: Uldis Lapiņš

 • 446 612

  Kopējais apmeklētāju skaits

  122

  Kopējais pasākumu skaits

  2017. gads

  Dāmu sirdis divos absolūti izpārdotos lielkoncertos atkausēja pašmāju solo mākslinieks Dons. Mūzikas un mākslas mīļotāji baudīja arī Andrea Bočelli (Andrea Bocelli) juteklisko priekšnesumu, Cirque du Soleil piruetes un Eiropas jauniešu koru olimpiādes varenās sacensības.

  Pasaules boksa supersērijas ietvaros Latvijas boksa zvaigzne Mairis Briedis priecēja fanus ar saspringtu cīņu ar kubieti Maiku Peresu, plūcot uzvaras laurus.

  Foto:

 • 500 367

  Kopējais apmeklētāju skaits

  143

  Kopējais pasākumu skaits

  2016. gads

  Vienu no eksplozīvākajiem priekšnesumiem arēnas vēsturē sniedza vispasaules iemīļotā koncertgrupa “Muse”, demonstrējot savu unikalitāti ar jaunākās paaudzes kustību sensoriem, droniem un 360 grādu skatuvi zāles vidū. Muzikālo piepildījumu šajā gadā sniedza arī Mika, Meraija Kerija (Mariah Carey) un Aha mūziķi.

  Gada noskaņā arēnu pierībināja pasaules čempionāts florbolā, uzstādot jaunu pasaules čempionātu apmeklētības rekordu!

  Foto: FBI arhīvs

 • 548 225

  Kopējais apmeklētāju skaits

  135

  Kopējais pasākumu skaits

  2015. gads

  “Eirobasket 2015” nenoliedzami bija viens no lielākajiem sporta notikumiem Eiropas basketbola dzīvē 2015. gadā, kas sporta fanu sirdīs paliks atmiņā ar leģendāru tikšanos starp Lietuvas un Latvijas basketbola izlasēm.

  Tikmēr mūzikas fani varēja priecāties ne tikai par harizmātiskās popa superzvaigznes Robija Viljamsa (Robbie Williams) atraktīvo uzstāšanos, bet arī par Eda Šīrana (Ed Sheeran) un Andrea Bočelli (Andrea Bocelli) skanīgajiem koncertiem.

  Foto: FBI arhīvs

 • 494 377

  Kopējais apmeklētāju skaits

  132

  Kopējais pasākumu skaits

  2014. gads

  Viens no 2014. gada lielākajiem notikumiem mūzikā bija industriālās mūzikas pionieru “Nine Inch Nails” uzstāšanās ar, iespējams, grandiozāko gaismu šovu, kāds līdz šim redzēts. Arēna Rīga tika izvēlēta kā grupas Eiropas koncertu tūres atklāšanas vieta, tāpēc Trents Reznors (Trent Reznor) ar tehnisko komandu Rīgā ieradās 2 nedēļas pirms koncerta, pavadot laiku intensīvos mēģinājumos un gatavošanās darbos.

  2014. gads visā Rīgā paiet kultūras zīmē, jo Rīga ir Eiropas Kultūras galvaspilsēta un tās pasākumu ietvaros Arēnā Rīga norisinās grandiozā Pasaules Koru Olimpiāde, kas pulcē gan dziedātājus, gan to atbalstītājus un klausītājus no visas pasaules!

 • 563 586

  Kopējais apmeklētāju skaits

  132

  Kopējais pasākumu skaits

  2013. gads

  Sporta faniem pirmo reizi ir iespēja Rīgā vērot Deivisa kausu tenisā, kurā piedalījās Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis.

  Savukārt, par muzikālo baudījumu 2013. gadā Arēnā Rīga parūpējās Ēriks Kleptons (Eric Clapton) un Lana Del Reja (Lana Del Rey) ar liriskiem, pubiku aizkustinošiem koncertiem.

  2013. gadā ar publisko lekciju Arēnā Rīga viesojās Viņa Svētība Dalai Lama XIV!

  Foto: FBI arhīvs

 • 557 342

  Kopējais apmeklētāju skaits

  127

  Kopējais pasākumu skaits

  2012. gads

  Grupa “Rammstein” sniedza izpārdotāko koncertu Latvijas vēsturē! Šajā pašā gadā norisinājās arī “Monster X” milzu automašīnu šovs, kas pārsteidza publiku ar elpu aizraujošiem skatiem un autobraucēju veiklību.

  Protams, neiztika arī bez citiem pasaules līmeņa mūziķiem – Arēnā Rīga viesojās gan Braiens Adams (Bryan Adams), gan Stings (Sting) un jau iepriekš Latvijā koncertējusī grupa “MUSE”!

 • 562 592

  Kopējais apmeklētāju skaits

  118

  Kopējais pasākumu skaits

  2011. gads

  2011. gadu Arēnas Rīga viesi atcerēsies ar Eltona Džona (Elton John) skanīgo koncertu, kā arī pasaulslavenā “Cirque Du Soleil” uzstāšanos Rīgā. Šovs bija tik pieprasīts, ka viena šova vietā, cirka mākslinieki uzstājās četrus vakarus pēc kārtas! Savukārt sporta entuziastus viennozīmīgi iepriecināja “FIBA U-19” Pasaules Čempionāts basketbolā vīriešiem, pulcējot tūkstošiem skatītāju.

  Foto: FBI arhīvs

 • 540 921

  Kopējais apmeklētāju skaits

  117

  Kopējais pasākumu skaits

  2010. gads

  Četrus gadus pēc Arēnas Rīga uzcelšanas, koncertu un izklaides pasākumu apmeklējums Latvijas iedzīvotāju vidū kļūst arvien ierastāks, jo katru nedēļu Arēnā Rīga ierodas pasaules līmeņa viesi. Sākot no leģendārās “Metallica”, līdz pat grupai “A-HA”, kuri, par spīti 2010. gada atvadu koncertam, Arēnā Rīga koncertēja vēlreiz arī 2016.gada martā! Gada nogalē Arēnā ar diviem koncertiem uzstājas pašmāju iemīļotā grupa “Prāta Vētra”, kopā pulcējot vairāk kā 23 000 apmeklētāju.

  Foto: FBI arhīvs

 • 528 678

  Kopējais apmeklētāju skaits

  127

  Kopējais pasākumu skaits

  2009. gads

  Viens no svarīgākajiem 2009. gada sporta notikumiem Latvijā bija Eiropas Čempionāts basketbolā sievietēm, kurš norisinājās Arēnā Rīga visu jūniju.

  Arī koncertu rīkotāji turpināja lutināt ar neaizmirstamiem priekšnesumiem un leģendāriem mūziķiem, īpaši priecējot smagās mūzikas piekritējus ar grupu “KoRn”, Merilinu Mensonu (Marylin Manson) un grupu “Placebo”. Protams, koncertu rīkotāji neaizmirsa arī lirisku melodiju piekritējus un 2009. gadā Arēnā Rīga uzstājās viens no romantiskākajiem pasaules mūziķiem – Enrike Iglesias (Enrique Iglesias). Bērnus iepriecināja ledus šovs “Ledus laikmets” un teatrālais uzvedums “Pastaiga ar dinozauriem”.

  Foto: FBI arhīvs

 • 696 413

  Kopējais apmeklētāju skaits

  180

  Kopējais pasākumu skaits

  2008. gads

  Leģendārās rokgrupas “KISS” koncerts ir pierādījums tam, ka mūzika vieno – tūkstošiem apmeklētāju no Latvijas kaimiņvalstīm devās uz vienīgo grupas koncertu Baltijā! Arī pasaulslavenās Kailijas Minogas (Kylie Minogue) koncerts tika izpārdots, kas austrāliešu popdīvas faniem dod cerību, ka māksliniece ieradīsies koncertēt Rīgā atkal. Arēnu apciemoja arī tā laika uzlecošās zvaigznes – amerikāņu pop un R’n’B talants Rianna (Rihanna) un Kanādas mūzikas dumpiniece Avrila (Avril Lavigne).

  Savukārt sporta fani līksmoja par iespēju klātienē vērot jaunās un perspektīvās hokeja komandas Dinamo Rīga mājas spēles Kontinentālās hokeja līgas ietvaros.

  Foto: FBI arhīvs

 • 619 010

  Kopējais apmeklētāju skaits

  182

  Kopējais pasākumu skaits

  2007. gads

  Elpu aizraujoši gaismu šovi, muzikāls baudījums un neizsīkstoša enerģija, kas uzlādē visu publiku – 2007. gadā Arēnā pirmo reizi ieradās pasaules grandi, grupa “MUSE”, kā arī tika aizvadīts lielais deju mūzikas notikums “ Sensation White” un šovs “Mamma Mia”.

  Pirmo reizi Arēnas iekštelpās tika rīkotas volejbola un moto frīstaila sacensības, piepildot halli ar tonnām smilšu.

  Foto: FBI arhīvs

 • 568 000

  Kopējais apmeklētāju skaits

  138

  Kopējais pasākumu skaits

  2006. gads

  2006. gada 15. februārī Arēna Rīga tika atklāta kā multifunkcionāla halle un uzreiz bija gatava uzņemt ne tikai tūkstošiem sporta līdzjutēju un koncertu fanu, bet arī spēcīgākās sporta komandas pasaulē! Šajā gadā Arēna uzņēma vairāk nekā 57 000 hokeja līdzjutēju un komandu pavadošo sastāvu, kas bija ieradušies uz Pasaules čempionātu hokejā, kā arī aizvadīja vairāk kā 50 basketbola spēles.

  Arī koncertu apmeklētāji tika lutināti ar pasaulslavenās grupas “ Depeche Mode” uzstāšanos un pašmāju mūziķu koncertiem, kā arī Arēnā tika rīkoti NATO sammita un uzņēmumu privātie pasākumi.

  Foto: Roman Koksarov