Trešdiena, 26. februāris, 2020

Gregorian

Gregorian
Ieeja no: 18:15
Sākums: 19:30
Beigas: 21:30

Sazinieties par ložas nomas iespējām: vip@arenariga.com

Visveiksmīgākais gregoriāņu koris pasaulē svin savu divdesmito jubileju! 26.februārī, pasaules turnejas laikā, GREGORIAN uzstāsies “Arēnā Rīga” ar vēl neredzēti iespaidīgu šovu! Vairāk kā divas stundas ilgajā programmā izskanēs vissvarīgākais no grupas daiļrades – no viduslaiku klasiskās mūzikas līdz Metallica un U2 rokmūzikas hitiem.

2.6 miljoni skatītāju, 1200 koncertu 31 valstī, 5 koncerti nedēļā – pēdējos 20 gados, GREGORIAN uzstādījuši jaunus šovu standartus, un tā ir kļuvusi par vienu no slavenākajām vācu grupām. 2019.gada jūnijā GREGORIAN aizsāk savu vērienīgo “pasaules turneju”, kuras laikā sniegs vairāk kā 90 koncertu visā pasaulē.

Jubilejas programma atskatīsies uz nozīmīgākajiem nepārspējami veiksmīgās grupas GREGORIAN atskaites punktiem. Koncertā izskanēs “Moments Of Peace”, “Nothing Else Matters”, “With Or Without You”, kā arī iepriekšējo gadu skaņdarbi. Grupas izveidotājs Frenks Petersons stāsta: “Visprecīzākais GREGORIAN veiksmes formulas raksturojums ir ideālu dziesmu izvēle un lielisks šovs, kas pārvērš koncertus krāšņos iestudējumos ar aizraujošu skatuves un gaismas noformējumu. Laiks pierādījis, ka rūpību, ar kādu mūziķi šo koncepciju realizē, skatītāji nemainīgi novērtē ar ovācijām ikkatrā koncertā.”

Ideja radīt GREGORIAN Frenkam radās 1989.gadā pēc San Lorenzo de El Escorial klostera apmeklējuma Spānijā. Viduslaiku pils un klosteris uz viņu atstāja neizdzēšamu iespaidu. Sagadījās, ka pastaigas laikā viņš savā kasešu atskaņotājā klausījās mūziku. Šis krasais laikmetu kontrasts aizdedza viņā iedvesmas dzirksti un radīja ideju par senās gregoriāņu mūzikas sapludināšanu ar mūsdienu hitiem.

Vispirms viņš šo ieceri realizēja kopā ar muzikālā fenomena Enigma radītāju Maiklu Kretu. Pirmais albums MCMXC a.D. tika izdots 1990.gadā un kļuva par vispasaules veiksmes stāstu. Albums nokļuva 41 valsts mūzikas topu pirmajā pozīcijā, saņēma 57 platīna un 45 zelta godalgas, kas to šajā brīdī padarīja par visu laiku veiksmīgāko vācu albumu pasaulē.

Šī projekta veiksme iedrošināja Petersonu spert soli uz priekšu un dibināt GREGORIAN kā patstāvīgu muzikālu projektu. Viņu pirmais albums “Masters Of Chant” atkārtoja grupas Enigma panākumus. Turpmākajos gados GREGORIAN pārdeva vairāk kā 10 miljonus ierakstu visā pasaulē. Viņu 18 albumi un 7 DVD diski ieguvuši zelta un platīna statusu 25 valstīs. 2019. gadā par godu grupas jubilejai tiks izdots jauns GREGORIAN albums. Tajā tiks iekļautas ne tikai jaunās dziesmas, bet arī atjaunoti slavenākie ieraksti, kas jau kļuvuši par grupas klasiku.

Frenks Petersons vairāk kā 30 gadus piedalās dažādos starptautiskos muzikālos projektos. Kā producents viņš strādājis ar Sāru Braitmenu, Džastinu Timberleiku, Andrea Bočelli, Polu Stenliju (KISS), Backstreet Boys, Plačido Domingo un daudziem citiem.

Pirkt biļetes