Ceturtdiena, 25. augusts, 2022

Latvija – Turcija. FIBA 2023 Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrs

Latvija – Turcija. FIBA 2023 Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrs
Ieeja no: 18:00
Sākums: 19:30
Beigas: 21:30

Sazinieties par ložas nomas iespējām: vip@arenariga.com

Latvija – Turcija. FIBA 2023 Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrs

Kopā iedvesmojoši nodziedātā himna, abos virzienos mutuļojošā enerģija starp skatītājiem tribīnēs un spēlētājiem laukumā, kā arī vārdos neaprakstāmās pēcspēles emocijas – Turpmāk tikai šādi!

Bet – esam vēl tikai pusceļā uz 2023. gada FIBA Pasaules kausa izcīņas finālturnīru. Lai pirmo reizi izcīnītu tiesības spēlēt ar pasaulē labākajiem, nākamajam solim jābūt tikpat vienotam un jaudīgam.

Latvijas un Turcijas vīriešu basketbola valstsvienības cīnīsies par vērtīgu punktu, kas tuvinās lielajam mērķim – izcīnīt tiesības spēlēt 2023. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā.

Latvijas komanda pirmajā posmā izcīnīja pirmo vietu savā grupā, uz otro posmu līdzi ņemot pārsvaru savstarpējās spēlēs ar Serbijas izlasi (100:101 un 66:59), kā arī divus panākumus mačos ar Beļģiju (66:65 un 68:63). Bilance 3-1 pagaidām dod dalītu 1./2. vietu I grupā ar Grieķijas izlasi.

Turcijas izlases ceļasomā ir divas uzvaras pār Lielbritānijas komandu (84:67 un 85:71), kā arī divi zaudējumi Grieķijai (71:72 un 67:76). Ar bilanci 2-2 turki pagaidām dala 3./4. vietu ar Beļģijas izlasi, apsteidzot Serbiju un Lielbritāniju (abām pa 1-3).

Gan Latvijai, gan Turcijai nepieciešama uzvara, lai nostabilizētos grupas pirmajā trijniekā, kas iegūs tiesības nākamā gada augustā spēlēt finālturnīrā.

Paredzams, ka Latvijas komandas ierindā galvenā trenera Lukas Banki vadībā būs pirmā posma spēlēs sevi apliecinājušais komandas kodols – Rihards Lomažs, Dairis Bertāns, Andrejs Gražulis, Klāvs Čavars, jūnijā spēlējušie NBA un Eirolīgas klubu pārstāvji Dāvis Bertāns, Rolands Šmits, Artūrs Kurucs, kā arī veselību sakārtojušie Kristaps Porziņģis un Jānis Strēlnieks.

Turcijas komandas vadību uzņēmies pieredzējušais treneris Ergins Atamans, kura rīcībā augustā var būt gan NBA spēlējošie Sedi Osmans un Furkans Korkmazs, gan Eirolīgas zvaigznes Šeins Larkins un Sertaks Sanli.

FIBA vīriešu rangu tabulā Latvija ieņem 26. vietu, Turcija – 16. vietu.

Latvijas un Turcijas valstsvienību savstarpējās cīņās pārsvars bijis turkiem (4-9), bet visas četras uzvaras latvieši izcīnījuši pēdējās piecās spēlēs. Arī 2017. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Stambulā (89:79), arī pirms četriem gadiem Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlē “Arēnā Rīga” (79:70).

Palīdzēsim Latvijas valstsvienībai ceļā uz iepriekš nesasniegtu mērķi – Pasaules kausa izcīņas finālturnīru.

Mūsu zeme – Latvija!

Bērni līdz 6 gadiem (ieskaitot), neaizņemot vietu, spēli vecāku pavadībā var apmeklēt, nepērkot atsevišķu biļeti.