Pirmdiena, 3. oktobris, 2022

Sergej Polunin. Dramatiskais balets “RASPUTINS”

Sergej Polunin. Dramatiskais balets “RASPUTINS”
Ieeja no: 18:30
Sākums: 19:00
Beigas: 20:30

Sazinieties par ložas nomas iespējām: vip@arenariga.com

Atcelts

Pasaules baleta fenomens Sergei Polunin pirmo reizi Latvijā ar izrādi “Rasputins”
Visjaunākais solists Britu Karaliskā baleta vēsturē un visvairāk apspriestais no šī žanra mūsdienu dejotājiem Sergei Polunin pirmo reizi atbrauks uz Rīgu. Dejotājs atvedīs uz Latviju dramatisko baletu ar nosaukumu “Rasputins”, kas būs skatāms 3.oktobrī Arēnā Rīga.
Sergei Polunin, dzimis Ukrainā, Hersonā, piesaistīja visas deju pasaules uzmanību. Pasaules mediji sacenšas savā starpā, lai viņu nosauktu par izcilāko mūsdienu baletdejotāju, salīdzinot ar Barišņikovu un Nurijevu. “Ar savu grāciju, ātrumu, spēku un, pats galvenais, neticamo spēju iedzīvoties lomā, Polunin ir absolūts atradums baletā,” raksta laikraksts The Telegraph.
13 gadu vecumā Polunin saņēma stipendiju mācībām Lielbritānijas Karaliskajā baleta skolā, kura pamanīja viņa izcilās spējas. “Tāds talants kā Sergei ir sastopams reizi vairākos gadu desmitos” – tā par viņu izteicās pasniedzēji. Pateicoties unikālo fizisko īpašību, darba spēju un harizmas apvienojumam, Polunin 19 gadu vecumā kļuva par jaunāko Britu Karaliskā baleta solistu visā tā pastāvēšanas vēsturē.
Tomēr ne velti Polunin viņa pašdisciplinētā rakstura dēļ dēvē par “baleta pasaules Džeimsu Dīnu”. 22 gadu vecumā viņš atteicās no prestižās solista vietas un aizbrauca no Anglijas, lai no jauna atklātu sev mīlestību pret deju.
Ieinteresējies par šo neparasto stāstu amerikāņu režisors un Oskara nominats Steven Cantor, piesaistot BBC atbalstu, uzņēma dokumentālo filmu par Polunin, kas uz ekrāniem parādījās ar nosaukumu “Dejotājs”.
Pagrieziena punkts Sergei turpmākajā karjerā ir viņa kopdarbs ar režisoru David Lachapelle: klips, kurā Polunin dejo pie dziesmas Take Me To Church. Videoklips izsauca sensāciju ar vairāk nekā 27 miljoniem skatījumu un ieguva daudzas prestižas balvas. Tas parādīja plašai publikai, ka balets ne vienmēr ir iecietinātas parūkas. Šis mākslas veids var būt mūsdienīgs un seksuāls.
Šobrīd Polunin turpina veidot beletu pēc saviem noteikumiem. Intervijās viņš bieži saasina uzmanību uz baleta pasaules problēmām, tādām kā – konservatīvisms, zemas algas, stingri mākslinieciskie ierobežojumi. Lai ieviestu pozitīvas izmaiņas viņš izveidoja savu skolu, fondu un producentu centru, kur apmāca jaunos talantus un veido savas izrādes ar piesaistītiem māksliniekiem.
Dramatiskais balets “Rasputins” ir viena no tādām izrādēm. Darbam pie projekta Polunin pieaicināja speciālistus no visas pasaules. Sākot no galvenajām deju lomām līdz pat tērpu dizainam un apgaismojumam – pie katru aspekta strādā speciālisti no Japānas, Amerikas, Dānijas, Vācijas un daudzām citām valstīm.
Japāņu horeogrāfe Yuka Oishi radīja “Rasputinu” speciāli Sergei Polunin izrāžu sezonai slavenajā Londonas Palladium teātrī. Viņas Rasputins ir autsaiders, monstrs un vienlaikus dziednieks un cilvēks ar pārdabiskām spējām. “Tas ir stāsts par cilvēku ar neticamu harizmu, spēku un varu, – saka māksliniece, – Vieni uzskatīja Rasputinu par svētu un mistisku, daudzi – par nelabo. Tomēr man cilvēki nekad nav dalījušies tikai labos un ļaunos: kad skatījos melnbaltās arhīva fotogrāfijas, centos iedomāties kādi šie varoņi bija patiesībā dzīvē, krāsās”.

Organizatora vietne: https://www.artpartner.lv/