Ceturtdiena, 10. oktobris, 2024

Gruzijas Nacionālais balets “Suhišvili”

Gruzijas Nacionālais balets “Suhišvili”
Ieeja no: 18:00
Sākums: 19:00
Beigas: 20:40

Sazinieties par ložas nomas iespējām: vip@arenariga.com

Gruzijas Nacionālais balets “Suhišvili”

“Astotais pasaules brīnums” – tieši tā ansambli “Suhišvili” nodēvējusi starptautiskā prese.
Ansambļa repertuārā ir dažādu Gruzijas tautību dejas, kā arī teatralizēti sižeta iestudējumi ar gruzīnu tautas instrumentu muzikālo pavadījumu.

Slaveno Gruzijas kolektīvu ansambli – “Suhišvili” nacionālo tautas deju ansambli – 1945. gadā dibināja laulātais pāris Iliko Suhišvili un Nino Ramišvili.

Tas bija pirmais profesionālais ansamblis Gruzijā. Pirms tā rašanās tautas deja kā tāda nepastāvēja, un, pateicoties Suhišvili ģimenei, tautas dejas māksla attīstās.Jau 1948. gadā kolektīvs ar panākumiem sniedza viesizrādes Eiropā. To tolaik nosauca par “astoto pasaules brīnumu”. Mūsdienās slaveno kolektīvu vada horeogrāfu dinastijas trešā paaudze.
Sākotnēji trupā bija 35 cilvēki, bet pašreiz uz viesizrādēm dodas jau 100 dejotāji.
Pašreizējie baleta vadītāji koncertprogrammu cenšas padarīt mūsdienīgāku. Tomēr ansambļa repertuārā joprojām būtiska ir slavenā deja uz pirkstiem, kas ir viens no gruzīnu kultūras simboliem.
Savā pastāvēšanas vēsturē Gruzijas Nacionālais balets ir devies vairāk nekā 300 starptautiskās turnejās, apceļojot piecus kontinentus un 88 valstis, sniedzot aptuveni 25 000 koncertu 90 miljonu skatītāju auditorijai visā pasaulē.
“Suhišvili” četru nedēļu viesizrādes Brodvejā tika atzītas par “sezonas labāko šovu”. Gruzijas Nacionālais balets kļuva par vienīgo deju ansambli, kas uz slavenās “La Scala” skatuves Milānā uzstādījis pasaules rekordu. Koncerts izraisīja ažiotāžu: teātra priekškars tika nolaists 14 reizes, tādējādi pārspējot Enriko Karūzo rekordu, kad priekškars tika nolaists 11 reizes.

 

Pirkt biļetes