Ceturtdiena, 12. marts, 2020

Informācija saistībā ar koronavīrusu “Covid-19”

Informācija saistībā ar koronavīrusu “Covid-19”

“Arēnas Rīga” viesu veselība un drošība mums ir ļoti svarīga, tāpēc rūpīgi sekojam koronavīrusa “Covid-19” izplatības attīstībai un ievērojam Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ieteikumus.

Šobrīd atbildīgās valsts iestādes nav aizliegušas publiskus pasākumus. Līdz ar to plānojam, ka visi pasākumi “Arēnā Rīga” notiks atbilstoši iecerētajam, ja vien situācija strauji nemainīsies.

Aktuālāko informāciju par “Arēnas Rīga” pasākumu norisi uzzināsiet “Arēnas Rīga” oficiālajā mājaslapā www.arenariga.com un soctīkla Facebook kontā https://www.facebook.com/arenariga/ .

Saistībā ar koronavīrusu “Arēnā Rīga” ir veikti ārkārtas pasākumi – uzstādīti dozatori roku dezinficēšanai gan apmeklētājiem, gan darbiniekiem, papildus tiek dezinficētas virsmas, izvietoti SPKC sagatavotie informatīvie materiāli, kā arī gādājam, lai apmeklētājiem būtu ērti rūpēties par personisko higiēnu ar ierastām metodēm – siltais ūdens un ziepes roku mazgāšanai labierīcībās.

Jautājumi un atbildes par koronavīrusu “Covid-19”

Vai pasākums, kuru es gribu apmeklēt, varētu tikt atcelts?
Mēs sekojam līdzi jaunākajām ziņām par COVID-19 izplatību un mēs ievērojam Latvijas Veselības Ministrijas rekomendācijas. Šobrīd pasākumi nav atcelti, taču, ja epidemioloģiskā situācija mainīsies un tiks noteikti papildu ierobežojumi, mēs to ievērosim.

Kādus papildus rīcības mēs veicam?
Mēs vienmēr esam rūpējušies par higiēnu un tīrību, un turpinām to darīt. Papildu tam mēs veiksim papildus darbības, lai nodrošinātu higiēnas prasību ievērošanu un dezinfekcijas līdzekļu no-drošināšanu apmeklētājiem.

Es negribu doties uz pasākumu šobrīd. Vai es varu atgriezt savas biļetes?
Pasākumiem notiekot, nav pamata naudas atgriešanai par biļetēm.

Ko es varu darīt, ierodoties norises vietā, lai novērstu koronavīrusa izplatīšanos?
Par šo vairāk informācijas jūs atradīsiet Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā spkc.gov.lv Svarīgākie ieteikumi koronavīrusa izplatīšanās ierobežošanai ir ļoti vienkārši. Tie ietver tās pašas rekomendācijas, kuras ir attiecināmas uz aizsardzību pret visiem citiem vīrusiem, kuri izraisa gripu vai saaukstēšanos. Vienmēr ir ļoti svarīgi ievērot pamata higiēnas prasības:
– Regulāri mazgāt rokas ar ziepēm
– Šķaudot vai klepojot aizsegt muti
– Lietot kabatlakatiņus
Lūgums izvērtēt savu veselības stāvokli un aizdomu gadījumā ievērot Slimību profilakses un kon-troles centra ieteikumu izvairīties no publisku vietu apmeklēšanas, neapdraudot citus cilvēkus.

Man ir gripas simptomi. Vai es varu doties uz pasākumu?
Mēs nevaram sniegt jums atbildi uz šo jautājumu. Jums ir jāvēršas pie sava ģimenes ārsta un jāievēro Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas par rīcību simptomu gadījumā.

Epidemioloģiskā situācija mainās. Aktuālāko informāciju variet iegūt oficiālajos avotos www.spkc.gov.lv un www.vm.gov.lv
Informāciju sagatavoja: Kultūras Ministrija, Latvijas Pasākumu producentu asociācija (LaPPA) un Latvijas pasākumu norišu vietu asociācija (LPNVA)